Upcyklujeme: kartonové krabice

Návod na kulaté kartonové škrabadlo (Kartonové škrabadlo, ostrých drápků lákadlobyl první návod, který jsem pro vás připravila. Výrobou škrabadla jsme smysluplně zužitkovali staré kartonové krabice a to stejné je mým cílem i v tomto návodu 🙂 I tento měsíc vám totiž přináším návod na to, jak vyrobit kartonové škrabadlo, tentokrát ale trošku jinak. Vyrobíme si škrabadlo hranaté a jeho výroba bude jednodušší a zároveň ekologičtější. Nebudeme totiž pracovat s tavnou pistolí a tavnými tyčinkami, ale s obyčejným škrobovým lepidlem, které si sami připravíme. Pro výrobu škrabadla podle dnešního návodu tedy nemusíte shánět nic speciálního, stačí vám materiál, který najdete doma. A jaké jsou výhody tohoto návodu?

1) využijete nepotřebné kartonové krabice nebo budete alespoň vědět, co s nimi, až vám nějaké dojdou
2) hranaté škrabadlo lze vyrobit třemi způsoby lepení kartonových pásů, poskytuje tedy rozmanitost vzhledu
3) škrabadlo bude opět oboustranné a opět originálním kouskem ozdobeným tak, aby se vám hodilo do interiéru

Při vytváření kulatého škrabadla jsme lepili pás za pásem kolem prvního srolovaného pásu a zužitkovali jsme celé použité krabice. Hranaté škrabadlo poskytuje více možností, jak připravené kartonové pásy lepit vedle sebe. V návodu najdete popsané dva způsoby – při použití pásů o délce delší klopy a při použití pásů o délce kratší klopy. V obou případech je využita pouze polovina kartonové krabice (pokud nevytváříte zároveň oba typy škrabadel) 🙂 U třetího typu lepení využijeme pásy obou délek klop a zužitkujeme tak celou krabici. Tento typ lepení spočívá v tom, že pásy nařezané na délku delších i kratších klop při lepení střídáme. Na delší pás tedy nalepíme dva kratší pásy, které v případě potřeby ořízneme.

Každé hranaté škrabadlo je tedy možné vyrobit jiným způsobem a střídat tak jeho vzhled. Nemusíte se omezovat na běžně dostupná škrabadla, ale podle nálady a vkusu se rozhodnete, jak bude váš kočičí nábytek vypadat 🙂 Díky tomu, že je vyrobené škrabadlo oboustranné, ho lze (až ho vaše kočičí přítelkyně rozškrábe) otočit a prodloužit tak jeho životnost. A pokud chcete domů více originálního vybavení pro vaše zvířecí společníky, můžete pokračovat ve sbírání kartonových krabic. Nápadů na to, jak vyrobit další kartonové škrabadlo a kočičí nábytek mám ještě hodně 🙂

Ať se vám tvoření daří a budu se těšit příště 🙂

Eli

Kartonové škrabadlo hranaté

Získat návod v PDF

Stisknutím tlačítka "Získat návod v PDF a přihlásit se k odběru novinek" souhlasíte s tím, že vám na vloženou emailovou adresu zašlu email s odkazem ke stažení návodu Škrabadlo z papíru, pro mou kočku na míru v PDF. Díky přihlášení k odběru novinek vám navíc každý měsíc dojde do schránky email s odkazem na nový návod, ale také na článek v blogu, produkt v e-shopu nebo na akci, kterou budu pořádat. Na emaily se můžete těšit maximálně 3x měsíčně. Pokud už nebudete chtít novinky odebírat, můžete tento souhlas kdykoli zrušit v každém zaslaném emailu.

Potvrzuji, že souhlasím s GDPR – informace o zpracování osobních údajů.

Chcete vědět, co je u nás nového?
icon