ručník s výšivkou

Ručník krásně vyšívaný, utře tlapky umazaný

Upcyklujeme: ručníky různých velikostí, látkové utěrky

Mám ráda mnohostranné využití vyrobených produktů, proto vám tento měsíc znovu přináším návod, který využijete pro kočky, pro psy, ale může být také praktickým pomocníkem pro nás lidi 🙂 Návod na měsíc říjen je opět velmi jednoduchý a tentokrát se budeme věnovat vyšívání křížkové výšivky na starší ručník. Křížkové vyšívání sice patří k nejstarším technikám ručních prací, výšivka ale umí ze starého udělat velmi zajímavé 😉 A jakmile se naučíte postup vyšití jednoho křížku, nebude pro vás problém zvládnout vyšít i náročnější předlohy. V návodu naleznete také předlohy dvou motivů, můžete si tedy vyšít ručník s tlapkou nebo ručník s kočkou 🙂 Tento návod má opět několik výhod:

1) využijete starý, vyřazený nebo nepoužívaný ručník, který výšivkou krásně oživíte
2) můžete si vybrat barvu a materiál ručníku a vytvořit si originálního pomocníka do kuchyně nebo koupelny
3) utřením tlapek pejska po procházce eliminujete množství zanesených nečistot do vašeho domova

A teď k tomu mnohostrannému využití 🙂 Ručník s tlapkou je například vynikající na utření tlapek pejska po procházce, zvláště pejska s delšími chlupy mezi polštářky. Ručník s kočkou je skvělý na vystlání přepravky pro naše kočičí přítelkyně, pokud cestujete nebo jedete k veterináři. Ručník s tlapkou může také vytvořit pěknou bytovou dekoraci a praktického pomocníka v jednom – stačí jej zavěsit do kuchyně nebo koupelny 🙂 Navíc můžete některý z motivů vyšít například na tužší látku, z té ušít povlak na polštář ze zářijového návodu (Pohodlné polštářky pro lenivé pohodářky) a opět máte originální kočičí / psí pelíšek nebo polštář, například, na pohovku 🙂

A nakonec ještě jeden tip využití předloh. Některý z přiložených motivů můžete vyšít třeba na kuchyňské utěrky a vytvořit si tak například kočičí nebo tlapkovou sadu. Nebo můžete vyšít úplně jiné motivy a vytvořit si například bylinkovou, květinovou, kávovou, čajovou či jinou sadu a mít radost z originálního vybavení, které nikdo jiný nemá, které jste si vytvořili sami a které ozvláštní váš domov. Myslím, že vědět, jak si vyrobit něco originálního není v dnešní době masové produkce vůbec k zahození 😉 A pokud se vám domů nic takového nehodí, může být taková sada třeba krásným dárkem.

Ať se vám tvoření daří a budu se těšit příště 🙂

Eli

Ručník s křížovou výšivkou

Získat návod v PDF

Stisknutím tlačítka "Získat návod v PDF a přihlásit se k odběru novinek" souhlasíte s tím, že vám na vloženou emailovou adresu zašlu email s odkazem ke stažení návodu Ručník krásně vyšívaný, utře tlapky umazaný v PDF. Díky přihlášení k odběru novinek vám navíc každý měsíc dojde do schránky email s odkazem na nový návod, ale také na článek v blogu, produkt v e-shopu nebo na akci, kterou budu pořádat. Na emaily se můžete těšit maximálně 3x měsíčně. Pokud už nebudete chtít novinky odebírat, můžete tento souhlas kdykoli zrušit v každém zaslaném emailu.

Potvrzuji, že souhlasím s GDPR – informace o zpracování osobních údajů.

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Chcete vědět, co je u nás nového?