Pohodlné polštářky pro lenivé pohodářky

Upcyklujeme:  prostěradla, povlečení, deky, osušky, velké zbytky látek, závěsy

Máme tu další měsíc a s ním i další návod. Tentokrát jsem pro vás připravila návod, jak vyrobit povlak na polštář a s ním související polštář pasující velikosti. 

Velikost povlaku jsem zvolila tak, aby vám stačilo půl metru látky běžné šířky, tolik je u některých eshopů minimální množství látky, které vám ustřihnou. Zároveň z něj vytvoříte větší povlak na polštář pro kočky, koťátka nebo menší pejsky 🙂 Pokud budete chtít experimentovat a ušít povlak o velikosti polštáře, který je například možné koupit v obchodě, vytvoříte pěknou bytovou dekoraci, dárek nebo předmět, který lze věnovat do aukce 🙂 A proč povlak na polštář?

1) spotřebujete větší zbytky látek, které máte doma nebo můžete použít staré prostěradlo, povlečení nebo deku
2) můžete si zvolit materiál a barvu a vyrobit originální doplněk pro kočku do vašeho interiéru
3) jestli si kočička nový pelíšek oblíbí, možná vám uvolní trochu místa v posteli 🙂

Povlak na polštář ušijeme z jednoho kusu látky, přední strana bude hladká a vzadu bude běžné obálkové zapínání. Ušití povlaku je jednoduché a pokud nemáte šicí stroj, nevadí 🙂 Na konci návodu jsem pro vás připravila popis ručních stehů, které budete pro ušití povlaku i polštáře potřebovat. Polštář můžete vycpat čímkoli, co najdete doma – kousky látek, dutým vláknem ze starého polštáře, molitanovou drtí ze starého pelíšku, polystyrenovými kuličkami ze starého sedacího vaku nebo jejich přírodnější variantou – špaldovými či pohankovými slupkami a nebo pokud máte doma například starou deku, lze použít i tu. Stačí ji složit, na okrajích zajistit prošitím a vložit jako výplň do polštáře 🙂

Naše kočky mají rády a spí na všem, co se jim předloží, a je jedno, jestli je to nové, staré nebo kombinace 🙂 U nás je to většinou kombinace nové látky a výplně z pelíšku, který už má to nejlepší za sebou. Polštář máme například v hodně oblíbené variantě s polystyrenovými kuličkami. Na takovém polštářku se za den moc koček nevystřídá, protože u něj platí pravidlo, že kdo dřív přijde, ten dřív mele a kočku z něj pak nedostaneme ani lokomotivou. A jak už to u nás bývá, i polštář na spaní se dá využít všelijak 😀

Ať se vám tvoření daří a budu se těšit příště 🙂

Eli

Povlak na polštář

Získat návod v PDF

Stisknutím tlačítka "Získat návod v PDF a přihlásit se k odběru novinek" souhlasíte s tím, že vám na vloženou emailovou adresu zašlu email s odkazem ke stažení návodu Pohodlné polštářky pro lenivé pohodářky v PDF. Díky přihlášení k odběru novinek vám navíc každý měsíc dojde do schránky email s odkazem na nový návod, ale také na článek v blogu, produkt v e-shopu nebo na akci, kterou budu pořádat. Na emaily se můžete těšit maximálně 3x měsíčně. Pokud už nebudete chtít novinky odebírat, můžete tento souhlas kdykoli zrušit v každém zaslaném emailu.

Potvrzuji, že souhlasím s GDPR – informace o zpracování osobních údajů.

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Chcete vědět, co je u nás nového?