Upcyklujeme: prostěradla, povlečení, deky, ručníky, menší i velké zbytky látek, závěsy, oblečení, potahy polštářů a sedaček

Návod na měsíc březen se zaměřil na naše kočičí přítelkyně a na kartonové vybavení pro ně. Návod na měsíc duben se proto soustředí na naše psí parťáky a ukáže vám, jak vyrobit jednoduché hračky pro psy. Společně si tak ušijeme látkovou kost ve třech velikostech, do které můžete vložit třeba pískátko. A jako druhou hračku si vyrobíme látkové přetahovadlo, u kterého si sami zvolíte právě tu velikost a šířku, kterou pro svého psího parťáka potřebujete 🙂 Výroba hraček pro psy má opět několik výhod 🙂

1) využijete zbytky látek, vyřazené oblečení nebo ložní prádlo
2) nová hračka zvyšuje šanci, že se váš pejsek zabaví a přestane ničit nábytek
3) hračku si vyrobíte kdykoliv ji zrovna potřebujete

Nový návod vám opět nabízí možnost vyrobit hračky upcyklací již nepotřebných věcí. A hned vám uvedu příklady 🙂 Na přetahovadla jsem využila větší zbytky bavlněných látek … počínaje obaly na vnitřní výplň polštářů a roztrženým a již mnohokrát sešívaným povlečením a prostěradly konče. Při tvoření hraček vám pravděpodobně zbyde větší množství různě velkých kousků látky. Pokud chcete udělat své tvoření pro zvířata i zero waste, schovejte si zbytky látek například pro vyplnění hraček podle listopadového návodu (Voňavé hračky pro hravé kočky).

Hračky ve tvaru kosti jsem zase ušila z vyřazených roztržených kalhot. Vyřazené jeansy jsem už jednou použila na výrobu čtvercového pelíšku podle lednového návodu (Měkoučký pelíšek pro zvířecí kožíšek). Ušití pelíšku a hračky pro psy představuje pouze dva příklady upcyklace roztržených kalhot a napadá mě rovnou třetí. Ten pro vás ale připravím do jednoho z dalších návodů 🙂 Hromada hraček zatím putuje, jako každý měsíc, pro opuštěná zvířata v nouzi.

Ať se vám tvoření daří a budu se těšit příště

Eli

Hračky pro psy

Získat návod v PDF

Stisknutím tlačítka "Získat návod v PDF a přihlásit se k odběru novinek" souhlasíte s tím, že vám na vloženou emailovou adresu zašlu email s odkazem ke stažení návodu Pes se hračkou ohání, nudu hravě zahání v PDF. Díky přihlášení k odběru novinek vám navíc každý měsíc dojde do schránky email s odkazem na nový návod, ale také na článek v blogu, produkt v e-shopu nebo na akci, kterou budu pořádat. Na emaily se můžete těšit maximálně 3x měsíčně. Pokud už nebudete chtít novinky odebírat, můžete tento souhlas kdykoli zrušit v každém zaslaném emailu.

Potvrzuji, že souhlasím s GDPR – informace o zpracování osobních údajů.

Chcete vědět, co je u nás nového?