O nás

Jmenuji se Eliška Voříšková a jsem zakladatelka webových stránek Tvoř(í)me pro zvířata. Jako první bych ráda napsala, že miluji zvířata, miluji tvoření a miluji upcyklaci a s tím vším se tu setkáte. A hned vám vysvětlím, jak a proč.

Zvířata mě provází od dětství a nešlo vždy jen o kočky a psy. Mezi moje zvířecí společníky patřili také andulky, křečci, morčata, králíci, slepice a potkan. Dnes se mnou v bytě žije pět koček a dva psi a když nepočítám zvířecí říši, tak ještě manžel a syn 🙂 V období dospívání jsem se začala hlouběji zabývat problematikou zvířat, nejen domácích, ale hlavně těch “hospodářských”. Výsledkem bylo, že jsem si dovezla svého prvního psa z útulku a stala se vegankou, později vegetariánkou.

Tvoření je mou neodmyslitelnou součástí již od dětství, kdy jsem navštěvovala kurz výtvarné výchovy. V období dospívání jsem se pak věnovala vytváření deníků, šperků z korálků, malování, vyšívání a později fotografování, šití, háčkování a pokusům o to naučit se plést. To mě opustilo velmi rychle 😀 a v poslední době mě nejvíc baví šití, fotografování a vymýšlení stále nových návodů na tvorbu dalších a dalších výrobků, které můžu věnovat útulkům a spolkům pečujícím o opuštěná zvířata.

Upcyklace mě sice neprovází od dětství, ale její smysl jsem objevila před mnoha lety, kdy jsem potkala svého muže a začala se více zajímat o životní prostředí. Můj pohled na to, co je mnohými považováno za odpad, se tehdy obrátil o 180 stupňů. A co to přesněji znamená? Věřím v to, že téměř vše jde znovu využít, ať už se jedná o kartonové krabice, zbytky látek, vyřazené ručníky a ložní prádlo, nábytek, hračky, oblečení, staré korálky, které se vám už nelíbí nebo třeba příze po babičce.

Všechny věci, které pro vás už nemají žádnou hodnotu, můžou mít totiž hodnotu pro někoho jiného.

Projektem Tvoř(í)me pro zvířata spojuji to, co miluji a čemu věřím a předkládám to vám, kteří třeba máte stejně jako já rádi zvířata nebo rádi tvoříte nebo je vám blízká otázka znovupoužití toho, co máte doma a je vám líto to vyhodit. Doufám, že vy všichni si v tomto projektu najdete to své a užijete si tvoření jednotlivých produktů 🙂

Tak tohle je Woody…
Moje fotka se připravuje 🙂