tulipytlík

Upcyklujeme: menší i velké zbytky bavlněných a fleecových látek, fleecové deky

Na tento měsíc jsem pro vás připravila návod, jak vyrobit velmi jednoduché a hlavně multifunkční vybavení pro zvířata. Společně si ušijeme tzv. tulipytlík neboli spací pytel, pelíšek a podložku v jednom. Skvělé je, že na tento projekt není potřeba žádný střih, tvar tulipytlíku lehce přizpůsobíte potřebám vašeho čtyřnohého přítele. Po jednoduché úpravě rozměrů je možné tulipytlík vyrobit v jakékoliv velikosti pro jakéhokoliv zvířecího společníka. Obdélníkový nebo čtvercový. Malý, střední nebo velký. Pro kočku nebo psa, králíčka, morče nebo třeba potkana 🙂

Podle návodu vyrobíme tulipytlík z měkké fleecové látky. Na vnější stranu můžete ale také použít například designovou bavlněnou látku a z fleecu ušít pouze vnitřní část. Skvěle tak využijete různé zbytky bavlněných a fleecových látek nebo starších fleecových dek. Spací pytel můžete ozdobit výšivkou nebo nášivkami nebo sešít několik různě barevných kousků látky a vytvořit tak originální vybavení, které nikdo jiný nikde nekoupí. Při výrobě tulipytlíku: 

1) využijete zbytky bavlněných a fleecových látek
2) vytvoříte pro svého zvířecího společníka měkký pelíšek, útulné hnízdečko nebo hřejivou podložku na spaní
3) je možné měnit vzhled pelíšku protočením vnitřní části ven 

Tulipytlík poskytuje vašemu čtyřnohému příteli různé možnosti využití a vám kreativního vyžití. Pro chladné zimní noci můžete mezi vnější a vnitřní část všít například vatelín a váš zvířecí parťák získá útulné hnízdečko. Pro teplé letní noci můžete na vnější část použít bavlnu nebo chladivý materiál a váš čtyřnohý společník získá příjemně měkkou podložku. A pokud máte menší zvířátko nebo koťátka, můžete tulipytlík ohrnout a získáte pro ně tak měkký pelíšek. Fantazii se meze nekladou při experimentování s velikostmi, tvary, barvami i materiály. 

Protože budu mít příští měsíc plné ruce práce s výrobou předmětů do spolku pečujícího o opuštěná zvířata, můžete se na nový návod těšit zase v červenci.

Ať se vám tvoření daří a budu se těšit příště 🙂

Eli

Tulipytlík

Získat návod v PDF

Stisknutím tlačítka "Získat návod v PDF a přihlásit se k odběru novinek" souhlasíte s tím, že vám na vloženou emailovou adresu zašlu email s odkazem ke stažení návodu Hebký pytlík na spaní, sladkým snům nic nebrání v PDF. Díky přihlášení k odběru novinek vám navíc každý měsíc dojde do schránky email s odkazem na nový návod, ale také na článek v blogu, produkt v e-shopu nebo na akci, kterou budu pořádat. Na emaily se můžete těšit maximálně 3x měsíčně. Pokud už nebudete chtít novinky odebírat, můžete tento souhlas kdykoli zrušit v každém zaslaném emailu.

Potvrzuji, že souhlasím s GDPR – informace o zpracování osobních údajů.

Chcete vědět, co je u nás nového?
icon