Po prosincovém příspěvku, který se zaměřil na důležité téma množíren, bych se tento měsíc ráda věnovala dalšímu velkému tématu. Kastraci koček. Jaro se blíží a s ním přichází i období mrouskání koček a rození koťat. Malinkých, roztomile neohrabaných kuliček, jejichž hry můžeme sledovat celé hodiny a stejně nás neomrzí. Jenže … ta malá roztomilá koťátka jsou koťaty jen několik málo měsíců, poté dospívají a rodí další koťata. A tak dále, a tak dále. 

Kastrace zvířat je kontroverzní téma, na které každý pohlíží trošku jinak. Někdo s kastrací souhlasí, jiný ne. Někdo má své důvody proč ano, jiný má své důvody proč ne. Co vede někoho k tomu nekastrovat? Jsou to zažité mýty, starost o zdraví zvířete nebo jiné závažné, například ekonomické důvody? A co vede někoho k tomu kastrovat? Jsou to zdravotní či etické důvody nebo výhody, které kastrace pro zvíře i pro majitele přináší? 

Webové stránky www.feliti.cz se věnují tématu kastrování koček a jsou skvělým zdrojem informací pro lidi, kteří kastrovat nechtějí. Jsou také výborným odrazovým můstkem pro lidi, kteří chtějí v této problematice pomoci. Nebo pro lidi, kterým není lhostejné, za jakých podmínek narozená koťata často umírají. Webové stránky FELITI vám srozumitelnou formou předloží informace týkající se kastrace a seznámí vás s nejčastějšími mýty. Můžete si také přečíst příběhy tisíců koček, které kastračním programem prošly. Dále se dozvíte, co je program FELITI krmí a jakými způsoby můžete v tomto projektu pomoci také vy. Zjistíte, jak lze i díky vaší pomoci předcházet utrpení koťat, ale i dospívajících a dospělých koček. A k tomu všemu si můžete na webových stránkách FELITI stáhnout volně dostupné letáčky pro šíření osvěty 🙂

Eli

Chcete vědět, co je u nás nového?